Nájdite najbližší servis

Vrátiť sa

Zavesenie a tlmenie Zavesenie a tlmenie

Pružiny a tlmiče v dobrom stave zaručujú pohodlie, ovládateľnosť a efektívne brzdenie

Celý systém odpruženia je navrhnutý tak, aby reagoval na niekoľko problémov: filtráciu vibrácií, komfort, priľnavosť v zákrutách, stabilita v priamom smere, efektívne brzdenie bez ohľadu na zaťaženie, počasie alebo stav vozovky.

Okrem závesných ramien, priečnych ramenných tyčí, tyčí a rôznych silentblokov * je systém založený na dvoch hlavných prvkoch, pružinách a tlmičoch, ktoré zaručujú vašu bezpečnosť. Tento pevne vyvážený krútiaci moment udržuje kolesá v kontakte s vozovkou a znižuje straty priľnavosti, absorbuje nerovnosti vozovky bez ohľadu na zaťaženie a stabilizuje auto pri spomalení tým, že sa vyhýba potápaniu a dlhšej brzdnej dráhe.

Ako pravidlo, s výnimkou poškodenia spôsobeného kolíziou, sa pružiny nemenia a môžu vydržať životnosť vozidla. Na druhej strane sú tlmiče nárazom pravidelne opotrebované z dôvodu ich permanentného pohybu. Olej alebo plyn stlačený v rázovej trubici piestom môže tiež unikať a spôsobiť silné opotrebenie. Uvedomte si, že únik oleja na tlmiči vedie počas technickej kontroly k druhej kontrole.

Životnosť tlmiča nie je ľahká. Po 20 000 kilometroch bola vyvolaná asi miliónkrát! Na jeho životnosť majú priamy vplyv najazdené kilometre, ale aj zaťaženie vozidla, viac či menej dynamický štýl jazdy a stav prejdených ciest. Od 60 000 km sa odporúča nechať ich skontrolovať kvalifikovaným odborníkom každých 20 000 km.

* Tichý blok je elastický blok vyrobený zo špeciálnej gumy. Toto stlačenie a vloženie medzi časti pomáha absorbovať vibrácie a hluk.

icon-gear